KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17388025
nr 1738 8025
Bertil Wallman
(1922-2003), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 35x40 cm, yttermått inklusive ram: 49x54 cm
Bertil Wallman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1922, död 2003.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 10 november 2025
kl 18:22:49
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Bertil Wallman
Läs mer om Bertil Wallman